Ikonka

Obchody Światowego Dnia Wody 2019

Obchody Światowego Dnia Wody 2019 roku odbyły się w sobotę 6 kwietnia. Imprezę w pierwszej kolejności uświetnił występ chóru Incanto. Następnie wystąpili aktorzy z Grupy Teatralnej „Dla Niepoznaki” oraz tancerki tańca sportowego z grupy „Azja Dance”. Występy artystyczne przeplatane były Zumbą z Rekinem oraz Kołem Fortuny przygotowanymi przez Strefę Ruchu i Strefę Kreatywności.


O godzinie 13 nastąpiło oficjalne otwarcie Obchodów Światowego Dnia Wody 2019 przez Prezydenta Miasta Pabianic, Starostę Pabianickiego oraz Prezesów ZWiK. Po tym na scenie wystąpiła uczestniczka programu Mam Talent z pokazem tańca akrobatycznego w kielichu wypełnionym wodą. W drugiej części obchodów zaprezentowali się podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach, tancerze ze Strefy Ruchu oraz rozstrzygnięte zostały konkursy: na najstarszy rachunek za wodę (zwyciężczyni posiadała rachunek z roku 1972), na najbardziej kreatywne przebranie podczas zwiedzania SUW 05 kwietnia 2019 oraz konkurs przygotowany przez grupę „Forma na piątkę” promującą Nordic walking.


Równolegle do występów scenicznych na terenie SUW „Zagajnikowa” uczestnicy mogli skorzystać w wielu atrakcjach przygotowanych przez partnerów wydarzenia, np. animacje z Grupą Wolontarystyczną „Agrafka”, malowanie z Krukiem, nauka pierwszej pomocy z OSP Pabianice oraz Sztabem Ratownictwa, Malowanie twarzy na stoisku PCK, zwiedzanie stoiska przygotowanego przez Grupową Oczyszczalnię Ścieków w Łodzi, zajęcia plastyczne i quizy z Policją, Centrum Seniora, Miejskim Ośrodkiem Kultury. Można było również wziąć bezpłatny udział w warsztatach Slime, zawodach NERF, zwiedzić takie pojazdy specjalistyczne jak: wóz strażacki, wóz policyjny czy koparka, a także zjechać na pontonie po ogromnej zjeżdżalni. Zgromadzeni Pabianiczanie zostali zaproszeni na darmowego grilla, jak również mogli napić się „kranówki” z cytryną czy wody z saturatora jak za dawnych lat. Mieszkańcy Pabianic oraz Gminy Dobroń w dniu obchodów mogli skorzystać z bezpłatnego transportu MZK do Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” autobusami poruszającymi się po specjalnie przygotowanych na tę okoliczność liniami.


Obchody Światowego Dnia Wody poprzedzone zostały rodzinnym rajdem rowerowym, który rozpoczął się o godz, 9. Po rajdzie uczestnicy mogli skorzystać ze znakowania rowerów przez Strażników Straży Miejskiej w Pabianicach. W obchodach wzięło udział około 5 tysięcy osób.

Do góry