Ikonka

E-faktura

E-faktura już dostępna – aktywuj usługę nie wychodząc z domu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Zarząd Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach ma przyjemność poinformować, iż istnieje możliwość otrzymywania faktur w formie elektronicznej.

Aktywować usługę można na dwa sposoby:


Aktywacja E-faktury za pomocą pisemnego formularza

Wystarczy wypełnić poniższy formularz i dostarczyć go do siedziby ZWiK w Pabianicach do Biura Obsługi Klienta, lub przesłać wypełniony, podpisany i zeskanowany dokument drogą mailową na adres: bok@zwik.pabianice.pl


Aktywacja usługi przez platformę efaktura.zwik.pabianice.pl

Usługę można również aktywować w formie elektronicznej po wypełnieniu formularza ZGODY

Wszystkie faktury będziesz otrzymywać drogą mailową, ale jeśli chcesz mieć do nich pełen dostęp zarejestruj się na efaktura.zwik.pabianice.pl – po rejestracji i zalogowaniu na swoje konto będziesz mieć podgląd wszystkich dokumentów wystawionych elektronicznie.


Co dalej?

Po zaakceptowaniu formularza Akceptacji, wszelka korespondencja przesyłana będzie do Państwa w formie elektronicznej na podany adres e-mail.

E-faktura jest bezpłatną usługą, skierowaną do wszystkich Klientów ZWiK Sp. z o.o., polegającą na zastąpieniu tradycyjnej, papierowej faktury – fakturą elektroniczną.

E-faktura zawiera takie same dane jak faktura papierowa i posiada tę samą wartość pod względem skutków prawnych i finansowych. Oznacza to, że jest dokumentem akceptowanym przez urzędy skarbowe.

Dzięki wyrażeniu zgody na przesyłanie faktur w formie elektronicznej zyskujesz:

  • pewność dostarczenia w konkretne miejsce i w określonym czasie,
  • krótszy czas doręczenia w stosunku do faktury papierowej, wysyłanej pocztą,
  • możliwość odebrania z każdego miejsca na świecie, gdzie istnieje dostęp do Internetu,
  • wygodne przechowywanie w katalogach elektronicznych – brak konieczności gromadzenia papierowych dokumentów,
  • przyczynianie się do ochrony środowiska naturalnego,

a także ograniczasz zagrożenie związane z Covid-19.

Rezygnacja z usługi/zmiana adresu mailowego

W każdym czasie można dokonać zmiany adresu e-mail, na który mają być przesyłane faktury, a także można zrezygnować z przesyłania faktur w formie elektronicznej i powrócić do wersji papierowej poprzez wypełnienie odpowiednich formularzy i dostarczenie ich do ZWiK.

Jeśli zdecydowałeś/aś się na aktywowanie usługi poprzez platformę efaktura.zwik.pabianice.pl to tych zmian możesz dokonać za pomocą formularzy dostępnych na Twoim indywidualnym koncie klienta (czyli po rejestracji na efaktura.zwik.pabianice.pl – każdorazowo link do formularzy jest wysyłany na Twojego maila wraz z fakturą elektroniczną.)