Ikonka kalendarza 8 października 2019
Ikonka

Rajd ekologiczny “Na dwóch kółkach do dużej wody”

Rajd ekologiczny “Na dwóch kółkach do dużej wody”, który był pierwszym etapem projektu” Pabianice o wodę dbają, bo środowisko kochają” za nami.
Pogoda dopisała, uczestnicy i ich humory także. W rajdzie pojechało 120 osób, a każda z nich na starcie otrzymała pakiet startowy.
Najmłodsza – sześcioletnia Hania, najstarszy – 83- letni Pan Czesław. Zaraz po przyjeździe, na uczestników czekała ciepła zupa, herbata i tradycyjnie woda z owocami i sokiem.
Nie zabrakło też, rzecz jasna konkursów z nagrodami, zabaw i innych atrakcji. W konkursie ekologicznym,który polegał na odpowiedzi na pytania, wygrać można było dwuosobowe wejściówki na spektakl “Plum i Chlup ratują świat”. Udało się to 27 osobom.

Były też konkurencje wymagające sprawności i koordynacji ruchu: najwolniejsza jazda rowerem, czy utrzymanie się na nim w miejscu. Duże zainteresowanie wzbudziły drewniane, elektryczne rowery, których twórca był gościem rajdu. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc i wsparcie partnerów imprezy. Z tego miejsca serdecznie chcemy podziękować , Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach, Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, Grupie Ratownictwa Kryzysowego, Grupie Rowerowej “Spinka” oraz Grupie “O co biega”. Szczególne podziękowania należą się jednak Kamilowi Lisiewiczowi, który podjął się pełnić funkcję KOMANDORA tego rajdu. Zapraszamy do śledzenia naszego funpage’a, już niebawem informacje o dalszych etapach projektu.

fot.Kamil Lisiewicz


Projekt współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Do góry