“Plum i Chlup ratują świat” – ekologiczny, edukacyjny spektakl dla dzieci.

Jedenaście spektakli. Ponad 1100 widzów.

“Plum i Chlup ratują świat” – ekologiczny, edukacyjny spektakl dla najmłodszych, który miał w błyskotliwy i zabawny sposób uzmysłowić, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Ekomalowanka, która ma utrwalać przesłanie widowiska.

A to wszystko w ramach projektu “PABIANICE O WODĘ DBAJĄ, BO ŚRODOWISKO KOCHAJĄ”

Pierwszy spektakl zagraliśmy 8 października. W ten dzień ,dla najmłodszych widzów, aktorzy zagrali trzykrotnie. Plum i Chlup, główni bohaterowie opowieści, to dwie krople wody.  Jedna z nich zostaje zanieczyszczona, druga postanawia ją uratować. Spektakl to doskonała, interaktywna zabawa, z elementami tańca. Jego celem jest uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o naturę i czystość, jak istotne jest oszczędzanie wody.

Po przedstawieniu każdy dostał kubek wody z sokiem oraz drobny upominek, w postaci książeczki do kolorowania, o tematyce nawiązującej do spektaklu.
Kolejne spektakle wystawiliśmy we wtorek, czwartek i piątek, (15, 17-18 października).

Jedyny otwarty spektakl odbył się 15 pażdziernika, o godz.18.oo, w Miejskim Ośrodku Kultury. Obejrzeli go w głównej mierze zwycięzcy ekokonkursu, który miał swoje miejsce podczas Rajdu Rowerowego “Na dwóch kółkach do dużej wody”.

Oprócz laureatów, na przedstawieniu bawili się także najmłodsi mieszkańcy Pabianic, wraz z opiekunami.

Patrząc na reakcję milusińskich, możemy śmiało stwierdzić, że widowisko zdało egzamin, dzieci bawiły się świetnie, a przesłanie, zdaje się, dotarło do widza.